czwartek, 30 kwietnia 2015

Jest pięknie ...

... Każdy spacer zachwyca. 


Każdy dźwięk sprawia, że szukamy i podziwiamy. Nie sądziłam, że w mieście może być tyle gatunków ptaków. Na kolejnym spacerku nowe odkrycie - pliszka siwa :Idąc dalej podziwiamy piękne kwiaty na drzewach. Zachwyciły nas magnolie. Jedno drzewko w jakimś ogrodzie i nawet zbliżone tło nie przeszkadzało by zrobić kilka fotek :A nad Wisłą także pięknie. Tyle razy fotografowany most tczewski ... tym razem zachwyciło nas jego otoczenie, zielone otoczenie :


 Ta zieleń jest taka soczysta?! :


No i  : Trochę dalej ciszej i tam napotykamy śpiącego gołębia. Był jednak bardzo czujny :


Jeszcze jedno spojrzenie w górę i  :


Przede mną trzy dni wolnego. Kolejne dni by móc zachwycać się przyrodą i odpocząć.
Pozdrawiam serdecznie.

14 komentarzy:

 1. Taką piękną wiosnę kocham. Jest już zieleń, kwitną magnolie i słychać oraz widać ptaki. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Maravilloso magnolio. Las flores están preciosas. La primavera viene de nuevo llena de con colores y sonidos..
  Preciosas fotos.
  Besos.

  OdpowiedzUsuń
 3. Most w Tczewie to coś co zawsze we mnie wzbudza zachwyt dla projektantów i budowniczych. Niemiecka robota. Teraz niestety w ruinę. Fajne ujęcia.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sporo ludzi go fotografuje. Z bliska jednak ... duże rozczarowanie. Chciałabym by włodarze miasta potrafili zadbać o ten most. Odnowiono wieżyczki czas na remont reszty mostu. Kiedy? Nie wiadomo. Szkoda. Widziałam zdjęcia jak wyglądał kiedyś, przed wojną ... piękny był.
   Dziękuję za komentarz i pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 4. Beautiful pictures of flowers and birds.
  Best regards, Irma

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię patrzeć na ten most :) A ten śpiący gołąb - niesamowity :) Pozdrawiam i czekam na kolejne zdjęcia wiosennej przyrody :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym razem zachwyca soczysta zieleń. A że tereny zalewowe Wisły są dość szerokie zatem zieleni jest coraz więcej. Lubię tam spacerować jak jestem w Tczewie.

   Usuń
 6. Hi, love your photos, especially of Magnolia.
  Cześć, kocham swoje zdjęcia, szczególnie Magnolia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magnolia była zachwycająca. Kiedy robiliśmy zdjęcia właściciele posesji pozwolili wejść nam do ogrodu i zrobić zdjęcia kwiatkom. Było miło.
   Dziękuję za odwiedziny. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 7. Niestety, prawie nie znam się na gatunkach ptaków, wiem tylko jak wyglądają gołębie, sroki, wrony i wróbelki, bo tylko te widuję codziennie. Niedawno poznałam szpaka i potrafię go odróżniać od innych. No, może jeszcze jaskółkę i sikorkę.
  Magnolie są piękne, nie mam ich na działce, ale za to za płotem rośnie krzew magnolii mojej sąsiadki i jego płatki zawsze dekorują naszą ziemię.
  Serdecznie pozdrawiam.
  P.S. Na kaczuszka w nagłówku jest rozkoszna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie. Przyznaję że i ja do niedawna nie znałam się na ptakach. Myliłam nawet kruka z kawką, a o wielu gatunkach nie miałam zielonego pojęcia. Ale fotografia zachęciła mnie do poznawania tego co uchwycę w obiektyw. Wraz z mężem fascynujemy się przyrodą i to napędza do nauki o ptakach, roślinach. Moimi ulubionymi ptakami do fotografowania są kaczki ... co można zauważyć obserwując bloga :). Z biegiem czasu zmienia się to i chętniej robię zdjęcia wszystkim napotkanym ptakom. Co nie jest łatwe. Ta cudowna pasja stała się wspaniałą lekcją. Zatem już nie tylko wycieczki do ciekawych miejsc ale i świat blisko domu.

   Usuń
 8. Piękne zdjęcia ! :) Ciekawe miejsca odwiedzasz. Często mijam Tczew ale jestem na tyle zmęczona że skręcić w kierunku mostu już nie mam ochoty. Ochotę za to mam zobaczyć ten most na własne oczy. I zrobię to :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń