niedziela, 29 maja 2016

niedzielny spacerek ...

... nastawiony na obserwacje jaskółek. Latały wszędzie. Było ich sporo i chętnie lądowały na ziemi. A tam można było robić im fotki (oczywiście z daleka, bo to takie spryciule i do tego bardzo szybkie). Zrobić im zdjęcie w locie ... póki co zadanie jest dla mnie niewykonalne. Ale coś tam przypadkowo udało mi się uchwycić. Dzień był bardzo ładny, parę chmurek, było bardzo ciepło, wręcz gorąco ... dlatego spacer przyjemny był tylko nad wodą. 
Oczywiście nie mogłam pominąć kaczuszek. Choć parę fotek ale musiałam ... Znalazłam jedną parkę i przyglądałam się im jakiś czas. 

w taki upał to ptaki chyba pochowały się w cieniu. W obiektywie ujrzałam jeszcze wróbelka :i ... coś co przypominało mi czaplę siwą ?! w locie :


Oj uwielbiam robić zdjęcia ptakom ... i więcej ... pokochałam fotografię przyrody. A zaczęło się od fotografii na wycieczkach dawno dawno temu ... ciekawe miejsca, krajobrazy ... aż zaczęłam dostrzegać jeszcze więcej. Piękny jest nasz świat ... i taki chcę go oglądać, podziwiać i zachwycać się nim.
Do zobaczenia za jakiś czas.

4 komentarze:

 1. Hello Miss Cherry!:) Congrats on your Swallow captures, and you got one in flight which is so hard to do. I tried myself this week without success,...they are so fast in flight. Lovely shots of the Mallards and sparrows too, but I can't ID the last one.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe i przepiękne zdjęcia!!! Serdecznie pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Very nice as you show the sand martins.
  I see it almost impossible but you have a nice series.
  The wild once it is wonderful to see and that you see in your photos.

  Greetings, Helma
  *************
  Bardzo ładny, jak pokazują Martins piasku.
  Widzę, że prawie niemożliwe, ale masz ładne serii.
  Dziki raz to wspaniałe widzieć i to widać na zdjęciach.

  Pozdrowienia, Helma


  OdpowiedzUsuń
 4. Jaskółeczki śliczne i nawet w locie udało się uchwycić na zdjęciu. Gratuluję umiejętności! Podpisuję się pod ostatnim zdaniem, też zachwycam się tym naszym światem każdego dnia i lubię fotografować. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń