sobota, 8 sierpnia 2015

Blisko, ale za miastem ...

W ten upał nie da się nigdzie jechać. Tydzień temu byliśmy nad
 ... nad jeziorkiem ...
  i stawami.

Postanowiłam porobić parę fotek ptakom, które były bardzo daleko. Możliwości jednak mam niewielkie, bo mój aparat nie robi dobrych zbliżeń. Zatem ptaków gdzieś na środku stawu ... nie jestem w stanie dobrze uchwycić. Brak ostrości i akwarela to mocne strony takich zdjęć tego aparatu. Miejsce jednak urokliwe i ludzie, którzy tam mieszkają na widoki chyba narzekać nie mogą. Budzi ich wschód słońca ...


17 komentarzy:

 1. Jeszcze nie udało mi się sfotografować perkoza :) Trochę wytchnienia nad wodą.
  P.S.
  Polecam bezpłatny udział w internetowym kursie fotograficznym. Link poniżej. Naprawdę warto!
  http://fotokursy.tv/fotokurs-dla-poczatkujacych/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za kursik. A co do perkozów ... wiedziałam, że bywają w tym miejscu. Jadąc nad te stawy jechałam z zamiarem zrobienia im zdjęć. Nastawiłam się właściwie na perkozy i chyba coś tam udało się uchwycić. Na drugim stawie widziałam sporo mew, czaple siwe i białe, kormorany ... ale były bardzo, bardzo daleko. I to co się udało jest na ostatnim zdjęciu.

   Usuń
 2. Ostatnia fotka ekstra-dobra miejscówka na focenie-wskakuj w skafander nurkowy,siata na górę i do dzieła:)ekstra miejsce:)pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie bym tam podkradła się ale nie dało, nie ma jak. Teren zamknięty z tej strony i tyle. Wstępu ni ma. Po drugiej stronie ludzie pobudowali sobie chatki i ci mają widoczki :).

   Usuń
 3. Dziękuję bardzo za komentarz .. ładne zdjęcia :-)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia. W upalne dni trochę wody, a ile robi radości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te stawy to dla mnie nowość. Kawałek dalej jest jeziorko ... niestety kąpiel zakazana w nim. Ale miło było posiedzieć nad wodą, stopy można było zamoczyć. Stawy niestety można było tylko podziwiać i robić zdjęcia.

   Usuń
 5. Fajne miejsce i ciekawe zdjęcia, łabędzie, krzyżówki, dużo mew, perkoz dwuczuby z młodym i i ostatnie zdjęcie świetne, czapla biała i reszta :-))
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łanie tam było ... dużo ptaków. Szkoda że nie dało rady się popluskać w wodzie. Zakaz kąpieli nad jeziorkiem. Ale powiew od wody był bardzo przyjemny. A ostatnie zdjęcie to radość dla mego serca ... bo tyle różnych ptaszków to ja w jednym miejscu dawno nie widziałam. Były bardzo daleko ale coś tam widać.

   Usuń
 6. Super miejsce na odpoczynek! Super uchwyciłeś perkozy! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Odpoczynek rzeczywiście miły. Kawałek dalej las ... tylko w niektórych miejscach sporo śmieci. Ale tego postanowiłam nie fotografować. Cieszyłam się urokami z dala od bałaganu. A na perkozy to polowałam, celowo tam pojechałam. Udało się ... były.

   Usuń
 7. Super zdjęcia, tyle róznych ptaków,nam w te upały pozostaje tylko odpoczynek nad wodą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tylko możemy to uciekamy z mężem nad wodę ... nie ważne czy stawy, czy jeziora, czy rzeczki. Nad Wisłą niezbyt ciekawie więc szukamy innych miejsc i dzięki temu odkrywamy ciekawe zakątki.

   Usuń
 8. Very nice, and the Great Crested Grebe, superb.

  OdpowiedzUsuń