piątek, 7 lutego 2014

Nieznane

Jakiś czas temu, będąc na spacerze na sopockim molo zauważyłam .....


... no właśnie... co to jest? 
Wydawało bardzo dziwne dźwięki i dość głośno  :)

8 komentarzy:

 1. geweldig wat een mooie staart.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna kaczuszka ! Nigdy nie widziałam tak oryginalnej kaczuchy...jest cudowna !
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także pierwszy raz widziałam coś takiego. Ale bym jej nie zauważyła gdyby nie dziwny dźwięk, który wydawała. Była dość daleko ale aparatem udało się zrobić zbliżenie. Mam pamiątkę.

   Usuń
 3. Lodówka
  (Clangula hyemalis)
  rodzina: kaczkowate

  Długości ciała samca: 58-60 cm, samicy: 37-41 cm

  Nieduża kaczka, wielkością zblizona do czernicy, o krępej sylwetce z krótką szyją i okrągłą głową. Jej ubarwienie jest bardzo zmienne w różnych porach roku. Przebywające u nas zimą samce noszą szaro-białe upierzenie z kontrastowymi z czarną plamą na piersi i pasem biegnącym przez środek grzbietu. Głowa z płowo-czarnymi bokami i białym wierzchem. Ubarwienie samicy zimą jest zmienne, brunatno-szaro-białe. Na wiosnę samce ma czarnobrunatny przód ciała z białymi bokami i rdzawym wzorem na wierzchu. Samica jest bardziej brązowa. We wszystkich szatach samic ma wydłużone sterówki oraz czarny i różowy dziób. Jest najliczniej zimującą kaczką na naszych wodach przybrzeżnych Bałtyku. Bardzo towarzyska i ruchliwa, tworzy duże skupienia.
  To chyba to :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, bo mogłam zajrzeć do Wikipedii. Teraz wiedziałam czego szukać..... i tak to jest to. Dźwięk "a-a-aulik" to było to. Jeszcze raz dziękuję.
   Pozdrowionka.

   Usuń
 4. Jest bardzo piękna. Pierwszy raz widzę taki okaz.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw usłyszałam dziwny dźwięk, a potem zaczęłam szukać i kiedy zobaczyłam byłam zaskoczona..... co to właściwie jest. Aparat w ręku, pstryk i kolejny pstryk. Ta nieznana piękność wymagała szybkiej reakcji. Cieszę się, że udało mi się ją zauważyć. Dzięki temu dowiedziałam się coś o innej ..... kacze.

   Usuń