poniedziałek, 3 lipca 2017

młodziaki

Rzadko fotografuję gawrony, wrony, kruki czy kawki ... Tym razem postanowiłam jednak uwiecznić ptaszki z rodziny krukowatych ... zaintrygowała mi ich ciekawość, co to ja robię. Patrzyły na mnie z góry. Jak tu zrobić im zdjęcie?! No cóż ... niewiele się zastanawiając skierowałam aparat w górę i zaczęłam sesję. Z daleka widziałam tylko tyle, że są to czarne ciekawskie ptaszęta. Dopiero gdy zrobiłam zbliżenie i przyjrzałam się bardziej uświadomiłam sobie, że to kawki ?!?!?!?


Kawka jest znanym powszechnie ptakiem, którego w naszym kraju można spotkać stosunkowo łatwo, bez względu na region Polski czy też stopień zaludnienia danego rejonu.

 
 ... żywi się produktami pochodzenia zwierzęcego – zjada pędraki, gryzonie, drobne bezkręgowce czy też różnego rodzaju owady. Często również – szczególnie w miastach – korzysta z odpadków wyrzucanych przez człowieka :(...

W Polsce pomimo dość licznego występowania, kawka jest objęta ścisłą ochroną gatunkową.Nie wiedziałam, że jest pod ochroną. Ot tyle uchwyciłam z młodości tych ptaków.


6 komentarzy:

 1. Śliczna ptasia sesja fotograficzna!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Prześliczne relacja zdjęciowa. Cudne są te czarne ptaszyska.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem pod wrażeniem!!!Przepiękne zdjęcia!!! Serdecznie pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Nice shots.. Congrats and regards.

  OdpowiedzUsuń