niedziela, 28 sierpnia 2016

spacerek nad morzem ...

... z Gdyni Orłowo

 przez Klif Orłowski


do centrum Gdyni był długi ale bardzo przyjemny.
Widoki jakie mogłam podziwiać idąc górą były wspaniałe. Aparatem nie jestem w stanie tego pokazać. Kto przeszedł kiedykolwiek tę trasę wie jak tam pięknie, stromo ale cudnie.
Po zejściu na plażę mogłam podziwiać z innej perspektywy nasze morze :
Gdy zbliżyliśmy się do promenady w Gdyni postanowiłam uczyć się fotografować ptaki w locie. Było ich bardzo dużo. Ale nie jest to proste ... szczególnie moim uszkodzonym aparatem ... raczej robiłam zdjęcia jak leci, a co wyjdzie to moje. Mam nadzieję, że prędzej czy później robienie tego typu zdjęć będzie dla mnie relaksem, a nie jak w tej chwili pociesznym chaosem :)

Ptaszki, które spokojnie siedzą lub wolno poruszają się po ziemi to co innego ... a jeszcze jak są dość blisko, bym "lufy aparatu" za bardzo nie musiała wysuwać, to już super :


Pozdrawiam serdecznie ...

wtorek, 23 sierpnia 2016

Wdzydze Kiszewskie ...

Gdzie tu pojechać w weekend ... Padło na Wdzydze Kiszewskie. Zatem ... w kilku słowach ...

:)

... miejscowość turystyczna na Kaszubach, położona nad jeziorem Gołuń, siedziba najstarszego w Polsce skansenu Kaszubskiego Parku Etnograficznego - założonego w 1906r. Zgromadzono w nim obiekty ludowe z XVII-XIX wieku, w tym kompletne wyposażenie kilku budynków. Oto kilka z nich :

 
  
Było także i tak :

Niektóre chaty były jeszcze skromniej urządzone. Było co oglądać. Zajęło nam to trochę czasu.
Ale nie tylko skansen chcieliśmy zobaczyć. Pojechaliśmy także nad jezioro ... gdzie znajduje się wieża widokowa o wysokości prawie 36 m, a z niej można podziwiać cudowne widoki :  
Spacerując po ziemi :) delektowałam się piękną pogodą ... odpoczywałam ... czas płynął za szybko ...Pozdrawiam serdecznie

sobota, 20 sierpnia 2016

Zachód słońca ...

... zawsze mnie fascynuje. 
Tym razem w Białej Górze, gdzie rzeka Wisła
 

łączy się z rzeką Nogat :


... ostatnie spojrzenie na drugi brzeg Wisły


 i ... do domku.
Pozdrawiam serdecznie.