piątek, 31 lipca 2015

ostatnie spojrzene ...

... na jakiś czas ( nie czarujmy się ... to znaczy z ??? lat) droga zamknięta. 
Otóż ... ekipa remontowo - budowlana weszła na most tczewski. Rozpoczął się remont zabytkowego mostu w Tczewie, a co za tym idzie skończyły się nielegalne przeprawy przez most na drugi brzeg Wisły. Przeprawa na drugą stronę będzie utrudniona tzn ... albo pociągiem, na drugi brzeg Wisły do Lisewa Malborskiego, a nie wszystkie pociągi zatrzymują się tam na stacji, albo (jak w naszym przypadku) ... trzeba będzie pojechać rowerem na most knybawski i dalej po wale przeciwpowodziowym lub okrężną drogą przez wsie żuławskie do Lisewa Malborskiego. Zatem nie zobaczę już w tym sezonie moich bocianków ?!
Albo szalejących nad głowami jaskółek, które wyjadają owady ...
... na drodze ???Chociaż jaskółki to nad Wisłą latają wszędzie. W mieście także są. 
Ale widoki na miasto i na pola zalewowe ...
będą na jakiś czas niemożliwe albo bardzo rzadkie z tego miejsca ??? wspomnę o zachodach słońca, które z tej strony Wisły potrafią zachwycać :
A takie widoki jak wypas krówek i byczków to tylko z tej strony Wisły bywają słodkie i bajeczne :


A i roślinność jakby inna z tej strony ??? 
 

 Z tą roślinnością to chyba się zapędziłam :) ???
No dobrze ... ale aby zobaczyć taką chatkę to sporo trasy trzeba będzie pokonać na rowerku, a przez most było jak rzut beretem :

 


Wieżyczki odnowione prawie w całości, czas na remont mostu.
A my ...
... znajdziemy inne miejsca. 

czwartek, 30 lipca 2015

Iława ... miasto nad jeziorem Jeziorak ... cz 3

Iława - miasto w województwie warmińsko-mazurskim, położone nad południowym krańcem jeziora Jeziorak oraz nad rzeką Iławką. Na jeziorze Jeziorak znajduje się wyspa Wielka Żuława, na której od strony miasta widziałam kilka ośrodków turystycznych - odkąd pamiętam zawsze tam jakieś były. W okolicach miasta znajdują się jeziora otoczone lasami. W samej Iławie oprócz Jezioraka jest jeszcze kilkanaście mniejszych jezior m.in. Mały Jeziorak, jezioro Iławskie, ... Jeziora i rzeki Pojezierza Iławskiego tworzą wraz z Kanałem Elbląskim szeroki system żeglugi śródlądowej. Kanał ten umożliwia dopłynięcie z Iławy do Morza Bałtyckiego.

Znalazłam w internecie zdjęcie - "Iława z lotu ptaka" i mam nadzieję, że nie będzie to niczym złym jeśli na blogu udostępnię je, pokazując w jakim miejscu położone jest to miasto :


 Zastanawiałam się jak pokazać Iławę. Nie jest to łatwe dla mnie, bo nie potrafię robić aż tak ładnych zdjęć, którymi mogłabym pokazać urok tego miejsca. Dla mnie, zdjęcia portów, stateczków, łódeczek, żaglówek i wszelakiego innego sprzętu sportów wodnych są piękne ... Obserwowanie ptaków żyjących nad wodą jest zachwycające. Ogólnie spędzanie czasu w takim miejscu nie nudzi mnie.
 Zatem w tym poście ... tak jak potrafię najlepiej ... to co widziały moje piękne oczy, a zatrzymały w czasie aparaty fotograficzne ... jezioro Jeziorak i Iława widziana z kajaka ... Pogoda cudowna, zatem na wodę ...


... najpierw ja :) - grzecznie nałożyłam kapok. Tak na marginesie ... nigdy tego nie robiłam, a teraz owszem  ... był taki twarzowy :


a teraz Jeziorak i Iława :


 Miałam wrażenie, że na Jezioraku byliśmy tylko my, łabędzie i wędkarze. Ale w oddali widać było już pierwsze żaglówki na wodzie ...


Mogłabym tak płynąć i płynąć ...
Słoneczko pięknie opalało ...


A widoki ... jak na jeziorze :).
Było pięknie.


Aktywny dwudniowy odpoczynek w Iławie uważam za bardzo udany. Tu nic innego tylko ruch. Rowerki się sprawdziły. Wrażenia zostaną na długo w pamięci. Zdjęcia są wspaniałą pamiątką tego wypoczynku. A miasto ?! turystycznie bardzo ładne ... bardzo się rozbudowało. Teraz wpadniemy tam na dłużej, tak na tydzień ?! Ale jak zwykle nie wiem kiedy.

***

Na koniec bardzo miła niespodzianka dla mnie :
Otóż ... Jakiś czas temu wzięłam udział w konkursie - zagadce o kwiatach i okazało się, że wygrałam. Nie będę rozpisywała się co i jak ... napiszę tylko tyle, że niespodzianka dotarła do mnie i trafiona jest w pełni. Serwetka cudna !!!! CUDNA !!!
Dziękuję  Dusia


 
A obrazek - ptaszek - od razu znalazł miejsce na ścianie, przy mnie ... w zasięgu wzroku i dotyku !!!


Pięknie dziękuję !!!!!!!
 

wtorek, 28 lipca 2015

Zachód słońca nad jeziorem Jeziorak ... cz 2

Gdy zniknęły chmury słoneczko zaczynało dawać piękne światło ... robiło się ciekawie. Mogliśmy robić fotki nie tylko naszym ulubieńcom :


... "na sucho" zobaczyć jak zmieniało się miasto i coś zjeść ... :

Miała być rybka ... ale wyszło jak zawsze - kotlecik schabowy :) :


Czas płynął dość szybko. Dzień miał się ku końcowi i spacerkiem przeszliśmy się nad dużym i małym Jeziorakiem zobaczyć jak ciepłe kolory i cudowne światło oświetlają budynki i taflę wody ... Z dzieciństwa pamiętam, że wschody i zachody słońca były piękne. Wówczas jednak nie zachwycałam się tą chwilą tak jak teraz :


Tak minął nam pięknie i aktywnie dzień w Iławie.